530-828-048

Blog

Jak długo trwa montaż paneli słonecznych?

Luty 5, 2021

 Montażem paneli fotowoltaicznych zainteresowanych jest coraz więcej osób. Takie rozwiązanie jest niezwykle oszczędne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę regularny wzrost cen za prąd. Nasi Klienci zwykle pytają o to, ile paneli będzie potrzebnych w przypadku ich domu czy jaki będzie koszt ich zakupu. Niektórzy zastanawiają się również, ile czasu potrwa montaż paneli słonecznych. Wszystko zależy od tego, jak duży jest dach, natomiast prace przebiegają sprawnie i zwykle nie trwają dłużej niż 1-2 dni.

Więcej

Na czym polega idea ogrzewania samowystarczalnego?

Styczeń 4, 2021

Konwencjonalne metody ogrzewania, wykorzystujące paliwa kopalne, są przyczyną dewastacji środowiska. Bliskie wyczerpania złoża surowców naturalnych Ziemi zmuszają do zastanowienia się nad alternatywnymi drogami rozwoju energetyki.

Więcej

Od czego zależy kwota dofinansowania do paneli słonecznych?

Grudzień 4, 2020

Panele słoneczne stają się coraz bardziej popularne wśród naszych rodaków. Wszelkie statystyki pokazują jasno, że sporo osób decyduje się na zmontowanie takich paneli i nie ma się co temu dziwić. W końcu fotowoltaika pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, bo przecież po zamontowaniu paneli oszczędzamy już cały czas.

Więcej

Czym są ekologiczne źródła energii?

Grudzień 1, 2020

W miarę rozwoju gospodarczego oraz technologicznego zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Jednak pozyskiwanie jej z paliw kopalnych, takich jak chociażby węgiel kamienny i brunatny czy ropa naftowa jest nieuzasadnione ekonomicznie, a nie bez znaczenia pozostaje również aspekt ekologiczny.

Więcej

Jakie są warunki dofinansowania fotowoltaiki?

Listopad 29, 2020

W Polsce instalacje fotowoltaiczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Pozwalają zaoszczędzić na dość drogim prądzie nie tylko firmom prowadzącym różnego rodzaju działalność, ale także osobom prywatnym, które decydują się na zainstalowanie paneli słonecznych na swoim domu.

Więcej

Czy fotowoltaika stanowi gwarancję taniego prądu?

Listopad 25, 2020

Fotowoltaiką określa się gałąź przemysłu energetycznego, która bazuje na własnościowych systemach w każdym domu generujących prąd. Decydując się na fotowoltaikę wraz ze Smart MDB, inwestujemy w system fotowoltaiczny.

Więcej