530-828-048

Blog

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki?

Maj 24, 2021

Z roku na rok odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejsze. To zdecydowanie dobra wiadomość z punktu widzenia ochrony środowiska. Im bardziej odchodzimy od węgla, w tym większym stopniu przyczyniamy się do poprawy atmosfery. Oczywiście odnawialne źródła energii są wielorakie. Prąd można otrzymywać zarówno z sił wiatru, jak i dzięki wodzie. Rozwiązaniem, które ma szansę na to, by zostać zastosowanym przez każdego, jest jednak instalacja fotowoltaiczna. Umożliwia ona pozyskiwanie energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Więcej

Instalacja fotowoltaiczna w "inteligentnym domu"

Maj 21, 2021

Rozwój technologii powoduje, że możemy korzystać z wielu wygodnych rozwiązań. Inteligentne urządzenia towarzyszą nam każdego dnia. Smartfony czy smartwatche to urządzenia, o których wszyscy słyszeli, jednak coraz więcej osób interesuje się również inteligentnym domem. Takie rozwiązanie polega na tym, że wszystkie zastosowane w domu systemy komunikują się ze sobą, dzięki czemu korzystanie z nich jest wygodne, a ich działanie na bieżąco optymalizowane. Dlaczego warto zdecydować się na „inteligentny dom” i jakie zalety płyną z połączenia go z instalacją fotowoltaiczną?

Więcej

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Maj 20, 2021

Popularność fotowoltaiki w ostatnich latach rośnie w zawrotnym tempie. Wizja niższych rachunków za prąd oraz poszukiwanie ekologicznych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej sprawiają, że panele fotowoltaiczne możemy spotkać w wielu gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Na rynku znajdziemy mnóstwo producentów oferujących całą paletę paneli wykonanych z różnych tworzyw, o wysokiej wydajności, wytrzymałości oraz długim okresie gwarancji. Czym należy się kierować wybierając fotowoltaikę?

Więcej

Jak zostać prosumentem?

Kwiecień 9, 2021

Prosument to termin, który został utworzony przez połączenie dwóch określeń – producent i konsument. Oznacza on bowiem kogoś, kto jednocześnie korzysta z danego wyrobu, jak i bierze mniejszy lub większy udział w jego wytwarzaniu. Tego rodzaju postawa jest spotykana w różnych dziedzinach życia. Jej wyznacznikiem i niewątpliwą zaletą jest to, iż wiąże się ona z uniezależnieniem się od zewnętrznych dostawców określonego produktu. Dzięki temu, że prosument sam zajmuje się jego wytwarzaniem, może osiągnąć znaczny poziom samodzielności.

Więcej

Jak przygotować dom do fotowoltaiki?

Kwiecień 3, 2021

Rozwiązaniem coraz popularniejszym, które zarówno idzie w zgodzie z ochroną środowiska oraz domowymi finansami, jest fotowoltaika, którą zajmuje się firma Smart MDB. Fotowoltaiką określa się rozwiązanie, które promienie słońca przekształca w energię elektryczną.

Więcej

Jak dobrze dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb?

Marzec 2, 2021

Instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić się od dostaw prądu, a co za tym idzie wysokich rachunków za energię elektryczną, wykorzystując przy tym energię pozyskiwaną ze słońca — źródła, które nigdy się nie wyczerpie. Jest to ekologiczna, a także ekonomiczne rozwiązanie, na które decyduje się obecnie coraz więcej osób w naszym kraju.

Więcej