530-828-048

Blog

Jakie elementy zawiera dobra instalacja fotowoltaiczna?

Lipiec 1, 2021

Większość osób, które miały styczność z fotowoltaiką, wie, że na instalację fotowoltaiczną składają się przede wszystkim panele słoneczne. Choć rzeczywiście stanowią one główny element systemu, musi on obejmować także szereg innych elementów, bez których nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować.

Więcej

Na czym polega konserwacja modułów fotowoltaicznych?

Czerwiec 1, 2021

Znajdujące się na modułach fotowoltaicznych zanieczyszczenia takie jak sadza, kurz oraz ptasie odchody, mogą niezauważenie się kumulować i tym samym negatywnie wpływać na skuteczność takiej instalacji. Istotne znaczenie ma więc prawidłowa konserwacja modułów fotowoltaicznych. Jak powinno to wyglądać w praktyce?

Więcej

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki?

Maj 24, 2021

Z roku na rok odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejsze. To zdecydowanie dobra wiadomość z punktu widzenia ochrony środowiska. Im bardziej odchodzimy od węgla, w tym większym stopniu przyczyniamy się do poprawy atmosfery. Oczywiście odnawialne źródła energii są wielorakie. Prąd można otrzymywać zarówno z sił wiatru, jak i dzięki wodzie. Rozwiązaniem, które ma szansę na to, by zostać zastosowanym przez każdego, jest jednak instalacja fotowoltaiczna. Umożliwia ona pozyskiwanie energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Więcej

Instalacja fotowoltaiczna w "inteligentnym domu"

Maj 21, 2021

Rozwój technologii powoduje, że możemy korzystać z wielu wygodnych rozwiązań. Inteligentne urządzenia towarzyszą nam każdego dnia. Smartfony czy smartwatche to urządzenia, o których wszyscy słyszeli, jednak coraz więcej osób interesuje się również inteligentnym domem. Takie rozwiązanie polega na tym, że wszystkie zastosowane w domu systemy komunikują się ze sobą, dzięki czemu korzystanie z nich jest wygodne, a ich działanie na bieżąco optymalizowane. Dlaczego warto zdecydować się na „inteligentny dom” i jakie zalety płyną z połączenia go z instalacją fotowoltaiczną?

Więcej

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Maj 20, 2021

Popularność fotowoltaiki w ostatnich latach rośnie w zawrotnym tempie. Wizja niższych rachunków za prąd oraz poszukiwanie ekologicznych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej sprawiają, że panele fotowoltaiczne możemy spotkać w wielu gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Na rynku znajdziemy mnóstwo producentów oferujących całą paletę paneli wykonanych z różnych tworzyw, o wysokiej wydajności, wytrzymałości oraz długim okresie gwarancji. Czym należy się kierować wybierając fotowoltaikę?

Więcej

Jak zostać prosumentem?

Kwiecień 9, 2021

Prosument to termin, który został utworzony przez połączenie dwóch określeń – producent i konsument. Oznacza on bowiem kogoś, kto jednocześnie korzysta z danego wyrobu, jak i bierze mniejszy lub większy udział w jego wytwarzaniu. Tego rodzaju postawa jest spotykana w różnych dziedzinach życia. Jej wyznacznikiem i niewątpliwą zaletą jest to, iż wiąże się ona z uniezależnieniem się od zewnętrznych dostawców określonego produktu. Dzięki temu, że prosument sam zajmuje się jego wytwarzaniem, może osiągnąć znaczny poziom samodzielności.

Więcej